Jsme televize vašeho kraje

TV ZAK zlepšila pokrytí na Tachovsku a Stříbrsku

Zpět na seznam

Mapa pokrytí Plzeňska regionální sítí 8. Zdroj: České radiokomunikace

Od 15. července 2016 vysílá TV ZAK nejen v síti multiplexu 4, ale nově také z Regionální sítě 8. Program TV ZAK se objevil na vysílači Krkavec a dokrývacích vysílačích Tachov – letiště a Stříbro, které provozují České Radiokomunikace.

„Slíbili jsme našim divákům, že vymyslíme řešení a zajistíme, aby TV ZAK mohl sledovat opravdu každý obyvatel západních Čech. Řešení ale nebylo jednoduché a mnoho nápadů ztroskotalo na složité byrokracii. Nakonec se nám podařilo domluvit přímo s Českými Radiokomunikacemi. Nyní se dá říci, že ty doposud nejvíce problémové lokality pokrýváme nejen z MUX4, ale ještě je dokrýváme i z MUX8, abychom se dostali skutečně všude," říká Viktor Nový, ředitel TV ZAK.

Vysílání TV ZAK přešlo 1. 1. 2015 z MUX3 na MUX4. Díky tomu se objevilo na některých dříve nedostupných místech. Především se zlepšilo pokrytí Domažlicka a celého Karlovarského kraje. Nicméně v některých oblastech se pokrytí naopak zhoršilo. Jednalo se především o lokality Tachov, Stříbro a také některá místa v oblasti Plzeň-sever, především města Kralovice a Kaznějov, ze kterých přišlo do TV ZAK nejvíce zpráv o nedostatečném signálu na místech ve složitějším terénu.

Pokud by diváci měli jakékoliv dotazy, mohou napsat na e-mailovou adresu info@zaktv.cz.

Grafické znázornění vysílačů Regionální sítě 8. Na obrázku jsou zobrazeny vysílače Krkavec, Stříbro a Tachov. Zdroj mapy: České Radikomunikace