Jsme televize vašeho kraje

Letos slavíme 20 let!

Zpět na seznam

Neuvěřitelných 20 let uplyne v prosinci od chvíle, kdy TV ZAK získala licenci pro televizní vysílání. Dá se tedy říci, že jsme jednou z nejstarších regionálních televizí v České republice.

TV ZAK jako firma vznikla v květnu roku 1996 a vysílat začala v prosinci téhož roku. Navázala na práci televizního studia, které působilo v Chebu, a v polovině roku 1996 se přestěhovalo do Plzně. Nejdřív jste naši televizi mohli najít v Dominikánské ulici, koncem roku 1996 se přestěhovala do Smrkové ulice v Plzni na Doubravce. Od února roku 2003 sídlí TV ZAK v Prokopově ulici v centru Plzně.

Za dvě dekády své existence spolupracovala TV ZAK velmi úzce s TV Prima, se kterou jsme několik let sdíleli vysílání. Spolupracovali jsme ale také s TV Nova, Českou televizí i TV Barrandov.

V TV ZAK se vystřídaly desítky lidí a řada z nich dnes působí v celostátních televizích nebo na pozicích tiskových mluvčích ve významných českých organizacích.

V roce 2011, kdy TV Prima ukončila spolupráci s regionálními televizemi, obnovila TV ZAK své samostatné vysílání, a to jako první z regionálních vysilatelů v České republice. Od poloviny ledna 2012 opět vysíláme svůj původní půlhodinový program zaměřený na informování Západočechů o dění v jejich nejbližším okolí.

Už první týdny provozu znovuzrozené samostatné a ryze regionální televize ukázaly rostoucí zájem Západočechů o vysílání TV ZAK. Půlhodina zpráv a informací z regionů se osvědčila jako správný formát. Díky tomu, že se vysílání vždy od 17:00. do 16:59 hod. opakuje ve smyčce, může ho sledovat opravdu každý. Diváci si nás mohou naladit doslova ve dne v noci a za 30 minut se dozví vše důležité ze svého nejbližšího okolí.

Zajímavým obdobím byl rok 2015, na jehož počátku jsme opustili síť vysílačů multiplexu 3 a přešli do multiplexu 4, který nabízel více menších vysílačů, díky kterým se naše vysílání dostalo i do míst, kam signál dříve nedosáhl. To se s odstupem času ukázalo jako velmi dobré rozhodnutí a přes krátké počáteční potíže jsme pokryli skutečně celé západní Čechy.

Posledních několik měsíců jsme pracovali na těchto stránkách s propracovaným videoarchivem, o který si naši diváci již delší dobu píší i volají. Také připravujeme novou vysílací grafiku a samozřejmě spoustu nových zajímavých pořadů z regionu. Věříme, že si udržíme přízeň našich diváků a úspěšně budeme pokračovat alespoň další 20 let.