Televize ZAK

Každý den
jsme tu pro vás

Hlavní menu

Politika Plzeňský kraj

Třináct projektů z oblasti prezentce města Plzně by si mělo rozdělit milionovou dotaci

Plzeň, publikováno 18.06.2017, autor: Richard Beneš

Ilustrační foto | Autor: Richard Beneš

Radní Plzně odsouhlasili poskytnout dotaci 13 projektům v oblasti prezentace města Plzně a cestovního ruchu v celkové výši jeden milion korun. Dotace půjde z Dotačního programu pro prezentaci města Plzně a cestovní ruch v roce 2017, který vyhlásilo město Plzeň. O jednotlivých dotacích budou ve čtvrtek na svém jednání rozhodovat zastupitelé města.

„Cílem vyhlášeného dotačního titulu je především podpora realizace originálních projektů rozvíjejících příjezdový cestovní ruch a posílení image města Plzně. Rada města souhlasila s poskytnutím dotace například pro Finále Plzeň ve výši 100 tisíc korun nebo Západočeskému muzeu na výstavu věnovanou osobnosti Josefa Skupy ve výši 90 tisíc korun. Dalším podpořeným projektem je větší propagace katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky a zkvalitnění služeb pro zahraniční turisty částkou 80 tisíc korun. Gotickou katedrálu nyní čeká oprava interiéru i části exteriéru za více než sto milionů korun, na kterou město již přispělo částkou 1,5 milionu korun,“ přiblížil první náměstek Martin Baxa (ODS).

„Komise pro prezentaci města a cestovní ruch obdržela k projednání celkem 20 žádostí k získání podpory z dotačního programu. Na základě hodnotících kritérií do druhého kola postoupilo 14 žádostí, jednu žádost před druhým kolem stáhl sám žadatel. Zbylých 13 projektů bylo prezentováno na jednání komise a jednoznačně doporučeno pro udělení finanční podpory. Komise navrhla rozdělit celou částku ve výši jeden milion korun, kdy maximální výše dotace je 180 tisíc korun,“ vysvětlila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Jednotliví žadatelé získají na projekty prezentující město a podporující cestovní ruch částky od 30 tisíc korun až po částku 150 tisíc korun. Jedná se o tyto vybrané projekty:

Západočeské muzeum v Plzni – Propagace Muzea církevního umění plzeňské diecéze formou realizace tištěného trojjazyčného doplňku ke stálé expozici Lidová zbožnost na Plzeňsku (50 000 Kč)

Biskupství plzeňské – Katedrála sv. Bartoloměje – turistický cíl města Plzně (80 000 Kč)

Západočeské muzeum v Plzni - Josef Skupa – Dnes a denně zázraky – výstava k výročí (90 000 Kč)

Ladislav Kincl - XII. plzeňské ohýnky (60 000 Kč)

Pigs production, s. r. o. - Fresh festival (140 000 Kč)

PaNaMo - Divadelní léto pod plzeňským nebem, 10. ročník (110 000 Kč)

Lukrecius, a. s. - Festival minipivovarů Slunce ve skle 2017 (150 000 Kč)

Klub plastikových modelářů – Plzeň, z. s. – PILSENKIT 2017 (30 000 Kč)

JUNIORFEST, z. s. - X. mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017 (70 000 Kč)

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z. s. – Podpora divadelního klubu Světlonoš(ž)ky (30 000 Kč)

SPOLEK K.R.O.K. – Plzeňský festival stepu 2017 (60 000 Kč)

Film Servis Plzeň, s. r. o. - Finále Plzeň – ENJOY FESTIVAL (100 000 Kč)

Plzeňská folklorní scéna, z. s. - 21. mezinárodní folklorní festival CIOFF „Plzeň 2017“ (30 000 Kč)

Fotogalerie

Ilustrační foto | Autor: Richard Beneš

Diskuse k článku