Televize ZAK

Každý den
jsme tu pro vás

Hlavní menu

Politika Karlovarský kraj

Karlovarský kraj má k dispozici ještě 22 milionů korun na kotlíkové dotace

Plzeň, publikováno 12.10.2017, autor: Richard Beneš

Lidé mohou stále podávat žádosti o dotaci na výměnu starých neekologických kotlů v Karlovarském kraji | Autor: TV ZAK

Ještě 22 milionů korun zbývá vyčerpat ve druhé vlně kotlíkových dotací, které vyhlásil Karlovarský kraj už koncem srpna. Částka, kterou má kraj ještě k dispozici, vystačí k uspokojení přibližně 220 žadatelů o příspěvek na výměnu starých neekologických kotlů. Celkem mělo hejtmanství pro majitele rodinných domů v rámci druhé výzvy více než 64 milionů korun.

„Žadatelé, kteří se dosud nerozhodli, zdali se do programu zapojí, mají stále vysokou šanci na získání dotace. K dnešnímu dni evidujeme 464 podaných elektronických žádostí, z čehož je 393 kompletních a způsobilých k hodnocení. V případě, že by byly všechny úspěšné, z dotačního programu by se vyčerpalo zhruba 42 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Dalibor Blažek.

Denně majitelé domů prostřednictvím elektronického formuláře podají okolo pěti žádostí. Dotace se pohybují ve výši 75 až 120 tisíc korun, a to podle typu nově pořízeného zdroje vytápění. O kotlíkové dotace mohou žádat pouze ti majitelé rodinných domů, jejichž původní kotel se řadí mezi zdroje nesplňující emisní třídu 3, 4 nebo 5. Žadatelé mohou měnit stávající kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za automatický kotel na uhlí a biomasu, plynový kondenzační kotel, kotel pouze na biomasu s ručním, nebo s automatickým přikládáním, nebo za tepelné čerpadlo.

„Podrobná pravidla dotačního programu včetně všech potřebných dokumentů jsou zveřejněna na elektronické úřední desce Karlovarského kraje a na jeho internetových stránkách. Veškeré dotazy jsou také připraveni zodpovědět níže uvedení úředníci z oddělení grantových schémat krajského úřadu, kteří mají na starosti kotlíkové dotace,“ uvedla mluvčí kraje Veronika Severová.

Fotogalerie

Lidé mohou stále podávat žádosti o dotaci na výměnu starých neekologických kotlů v Karlovarském kraji | Autor: TV ZAK

Diskuse k článku