Jsme televize vašeho kraje

Policisté na Plzeňsku rozprášili gang výrobců pervitinu, drogový byznys jim vynášel miliony

Plzeň, publikováno 13.04.2018, autor: Richard Beneš

Gang vyráběl na Plzeňsku pervitin ve velkém | Autor: Policie ČR

Kriminalisté rozbili drogový gang, který na Plzeňsku vyráběl pervitin. Policejní akce s krycím názvem PROMA se rozběhla ve dnech 3. a 4. dubna, kdy se naráz uskutečnilo 12 domovních prohlídek, na kterých se podílely dvě desítky policistů. Při jedné domovní prohlídce kriminalisté zadrželi přímo při výrobě omamných látek dva muže i jejich pomocníka, který jim zapůjčením garáže a přístavku v Plzni Koterově umožnil výrobu pervitinu.

„Při domovní prohlídce policisté zajistili chemické látky, které slouží k výrobě pervitinu například jedna z nich vážila necelých 800 gramů a pro vaši představu by se tím dalo vyrobit 500 gramů pervitinu. Dále zajistili sušený rostlinný materiál a laboratorní zařízení sloužící k výrobě pervitinu. Policisté na místě také nalezli sáčky s čistou krystalickou látkou s obsahem 7 gramů pervitinu,“ informovala mluvčí policie Iveta Kořínková. U zadržených našli policisté také finanční hotovost přesahující 33 tisíc korun a 450 euro.

„Pro léky potřebné na výrobu pervitinu jezdil osmatřicetiletý muž do zahraničí, víme o pěti cestách, kde léky kupoval za částku 200 tisíc korun. Jeden gram pervitinu pak dealer prodával za 700 korun. Z dosavadního zjištění vyplynulo, že muž si mohl za poslední půl rok vydělat přes 2,8 milionu korun,“ zdůraznila policejní mluvčí Kořínková.

Pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami stíhají kriminalisté dva muže ve věku 41 a 38 let. Jeden z nich skončil ve vazbě. Třetí muž ve věku 42 let je obviněn z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve formě účastenství.

Fotogalerie

Policisté zajistili větší množství látek sloužící k výrobě pervitinu | Autor: Policie ČR
Gang vyráběl na Plzeňsku pervitin ve velkém | Autor: Policie ČR
Policisté zajistili větší množství látek sloužící k výrobě pervitinu | Autor: Policie ČR
Nechyběla ani marihuana | Autor: Policie ČR