Jsme televize vašeho kraje

AKTUALIZOVÁNO: V troskách vyhořelé plzeňské ubytovny našli vyšetřovatelé ohořelou mrtvolu

Plzeň, publikováno 12.09.2018, autor: Richard Beneš

Požár ubytovny v Plzni na Karlově | Autor: Nikola Velkoborská

Ohořelé torzo lidského těla objevili ve středu vyšetřovatelé v objektu vyhořelé ubytovny v Plzni na Karlově. Ta začala hořet v úterý před osmou hodinou ranní. Totožnost uhořelého nájemníka ubytovny teď policisté zjišťují. Při požáru se zranilo 12 osob. Krajští kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Zadrželi kvůli tomu jednoho muže. Policejní mluvčí Pavla Burešová bez dalších podrobností uvedla, že , který je zatím v policejní cele.

Hasební práce v objektu ubytovny hasiči ukončili až dnes kolem třetí hodiny ranní. Samotný požár se jim podařilo lokalizovat a dostat pod kontrolu po dvou a půl hodinách. Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Dále také hasiči rozebírali konstrukci vyhořelé budovy a likvidovali skrytá ohniska požáru.

Z hořící budovy hasiči evakuovali 130 osob. Škoda způsobená požárem zatím nebyla vyčíslena, odhaduje se na 40 milionů korun. Přesnou příčinu požáru se zatím nepodařilo stanovit, mluví se o tom, že hořet začalo od spáleného jídla, které si vařil na vařiči jeden obyvatel ubytovny, který usnul. Tuto verzi však zatím hasiči oficiálně nepotvrdili.

V souvislosti s požárem Plzeň zajistila 36 osobám bydlení v soukromé standardní ubytovně, dalších 11 osob umístila na svou městskou ubytovnu v Plachého 52. S lidmi pracuje 11 sociálních pracovníků a pět pracovníků z odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení magistrátu. Dostali hygienické potřeby, oblečení, potraviny, ale i třeba nádobí, řeší se s nimi vyřízení dokladů, zajištění léků a další.

„Stále mapujeme situaci těch lidí. Přišli o vše, takže pomáháme s doklady, běží sbírka ošacení, kdy potřebujeme zejména pánské oblečení a boty. Lidé toto mohou nosit do humanitárního skladu Diecézní charity Plzeň v Cukrovarské ulici,“ uvedla Karolína Vodičková z Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Doplnila, že v městské ubytovně v Plachého ulici 52 našli zázemí senioři, občané Plzně a také lidé se zhoršeným zdravotním stavem, většina jsou občané České republiky. Ostatním 36 lidem, z toho polovině Čechům, město zajistilo ubytování na standardní ubytovně v Plzni.

„V Plachého ulici 52 máme celkem 29 lůžek, jedenáct bylo volných. Ty jsme proto využili pro tuto krizovou situaci. Současně jsme v Plachého ulici 42, také našem městském domě, vytvořili zázemí pro potravinovou banku, tedy okamžitě můžeme ubytovaným poskytnout základní potraviny,“ doplnil radní města Plzně David Šlouf (ODS), který má na starost správu městských nemovitostí.

Fotogalerie

Požár ubytovny v Plzni na Karlově | Autor: Nikola Velkoborská