Jsme televize vašeho kraje

Pro Betlémské světlo si mohou Plzeňané poprvé přijít v neděli 23. a pak i 24. prosince

Plzeň, publikováno 17.12.2018, autor: Richard Beneš

Betlémské světlo přivážejí do České republiky tradičně skauti | Autor: FB

Stejně jako v minulých letech i tentokrát přivezou skauti do Plzně Betlémské světlo, které si zájemci mohou vyzvednout v neděli 23. prosince a v pondělí 24. prosince ve stanu před vstupem do katedrály sv. Bartoloměje. Ta je z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřena. Při této příležitosti se s Plzeňany přicházejícími pro světlo setká primátor města Martin Baxa (ODS), jenž jim nabídne u katedrály čaj, vánoční punč i cukroví zdarma.

„Rozdávání Betlémského světla je pro mě příležitost potkat se osobně s Plzeňany v předvánočním čase a popřát jim krásné Vánoce a především úspěšný nový rok plný zdraví, pohody a štěstí. Chtěli bychom rozdávání Betlémského světla zpříjemnit skautům i Plzeňanům teplým nápojem a cukrovím,“ uvedl primátor Martin Baxa. Před katedrálou sv. Bartoloměje bude přítomen v neděli 23. prosince od 14.30 hodin.

Betlémské světlo, oheň zažehnutý v místě narození Ježíše Krista v Betlémě, každoročně do Plzně přivážejí skauti z plzeňského střediska ICHTHYS. Do Plzně letos doputovalo vlakem v neděli 16. prosince. Mše za přivítání Betlémského světla se uskuteční v neděli 23. prosince v 10.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vydávání Betlémského světla bude připraveno v neděli 23. prosince od 14.00 do 18.00 hodin a v pondělí 24. prosince od 9.00 do 17.00 hodin ve stanu před vstupem do katedrály.

„Světlo bude k dispozici ale i na dalších místech Plzně – v Parku Lochotín, v kostele sv. Jana Nepomuckého, v kostele Nanebevzetí Panny Marie nebo v kostele svatého Martina a Prokopa,“ uvedla mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Betlémské světlo 2018 zapálil ve středu 28. listopadu v jeskyni narození Ježíše v Betlémě jedenáctiletý skaut Niklas Lehner z Horního Rakouska, který světlo dopravil již do rakouského Lince. Odtud putuje vlaky do celé Evropy.

Návštěvníci mohou při vyzvednutí Betlémského světla navštívit výstavu Betlémy, kterou připravilo město Plzeň a je ke zhlédnutí až do 6. ledna 2019 v mázhauzu plzeňské radnice. Zde také bude úřadovat až do nedělních 14 hodin vánoční pošťák.

Fotogalerie

Betlémské světlo přivážejí do České republiky tradičně skauti | Autor: FB