Jsme televize vašeho kraje

Na Tachovsku havaroval na ledovce autobus převážející dělníky z montoven, šest lidí se zranilo

Kostelec, publikováno 07.02.2019, autor: Richard Beneš

Autobus sjel do příkopu a narazil do stromu | Autor: HZSPK

Autobus se 17 pasažéry havaroval ve čtvrtek večer na silnici mezi Kostelcem a Popovem na Tachovsku. Ve vozidle se vážně zranila jedna pětačtyřicetiletá žena, kterou do nemocnice transportoval vrtulník letecké záchranné služby. Lehké zranění utrpělo dalších pět osob. Na celém území regionu v podvečer začalo pršet a v důsledku mrazivého počasí se vytváří ledovka. Policisté varují motoristy, aby pokud možno vůbec nevyjížděli. Policie už v kraji řešila několik nehod způsobených zledovatělou vozovkou. Informovala o tom mluvčí policie Pavla Burešová.

„Řidič autobusu dostal na ledovce smyk a skončil mimo vozovku opřený o strom,“ řekla mluvčí policie Pavla Burešová. Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová uvedla, že žena utrpěla vážné zranění horní končetiny. Dalších pět osob odvezly sanitky do nemocnice ve Stodu na Plzeňsku a na chirurgickou ambulanci do plzeňské nemocnice na Borech. Všichni utrpěli lehčí zranění. Autobusem cestovali lidé několika národností, jednalo se o pracovníky nedalekých montoven.

„Jednu osobu jsme vyprostili pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na miste byla ledovka. Měli jsme problémy s dojezdem na místo,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Fotogalerie

Autobus sjel do příkopu a narazil do stromu | Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK
Autor: HZSPK