Jsme televize vašeho kraje

Slovanskou třídu obsadily stavební stroje, rozsáhlá rekonstrukce potrvá až do jara 2020

Plzeň, publikováno 11.01.2019, autor: Richard Beneš

Na Slovanské třídě se už pracuje | Autor: Plzen.eu

Rozsáhlou rekonstrukcí projde letos Slovanská ulice v Plzni. Stavba této hlavní dopravní tepny, jež propojuje centrum metropole, Slovany a výjezd směrem na jižní Plzeňsko, je rozdělena do celkem šesti etap. První etapa odstartovala již počátkem ledna, poslední má být dokončena nejpozději na jaře 2020. Investorem jsou město Plzeň, Vodárna Plzeň a Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Celkové náklady představují téměř 162 milionů korun. Z toho město uhradí zhruba 80 milionů korun.

„Opravy důležité dopravní tepny spočívají v rekonstrukci kanalizačního potrubí, obnově vodovodních armatur, rekonstrukci tramvajové tratě v úseku Sladkovského – náměstí Milady Horákové v obou směrech a celoplošné opravě vozovky v této části Slovanské ulice,“ uvedl Michal Vozobule (TOP 09), náměstek plzeňského primátora pro dopravu a životní prostředí.

Jde o jednu z největších investičních akcí Správy veřejného statku města Plzně v letošním roce. Město bude hradit náklady na rekonstrukci tramvajové tratě, Vodárna Plzeň sanaci kanalizace a úpravu vodovodních armatur, Ředitelství silnic a dálnic opravu vozovky.

Rekonstrukce Slovanské ulice si vyžádá dopravní omezení. „V první etapě, jejíž dokončení je plánováno na počátek června 2019, je v úseku ulic Sladkovského – Liliová omezena individuální automobilová doprava. Vede po kolejích společně s tramvajovou dopravou. Nákladní automobily nad 7,5 tuny jezdí po objízdných trasách, tramvajová trať je v provozu,“ vysvětlil náměstek Vozobule.

V dalších etapách stavby musí lidé počítat s výlukami v tramvajové dopravě, omezení se bude týkat i individuální automobilové dopravy. Druhá etapa, jíž se budou tato větší dopravní omezení týkat, má odstartovat počátkem června. O jednotlivých konkrétních opatřeních v daných etapách bude město obyvatele včas a podrobně informovat.

Fotogalerie

Na Slovanské třídě se už pracuje | Autor: Plzen.eu
Rekonstrukce Slovanské třídy už začala | Autor: Plzen.eu