Jsme televize vašeho kraje

Na šumavském Zadově panují před víkendem ideální lyžařské podmínky

Zadov, publikováno 08.02.2019, autor: Richard Beneš

Ideální lyžařské podmínky hlásí před nadcházejícím víkendem šumavský lyžařský areál Zadov. Na sjezdovkách leží aktuálně 80 až 110 centimetrů sněhu. V oblasti areálu je 80 kilometrů upravených běžeckých stop. V provozu jsou všechny lanovky i vleky. Začíná se v 8.30 hodin, večerní lyžování startuje denně od 18.00 hodin. V provozu je snowpark, lyžařská škola, servis, půjčovna, skibusy na denní i večerní lyžování z Písku a Vimperka.

Lyžařský areál Zadov se nachází v nadmořské výšce od 890 do 1100 metrů, s celkem 4,5 kilometry sjezdových tratí, sedm lyžařských vleků, dvě lanové dráhy, dětský park s kobercem s lyžařským vlekem, další dětský park je v areálu U Horejšů. Sedm vleků a dvě lanové dráhy mají přepravní kapacitu 6,5 tisíce osob za hodinu.

Díky lehkému a středně těžkému profilu sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaným areálem pro rodinnou dovolenou, jarní prázdniny nebo školní lyžařské kurzy. Lyžařský areál Zadov se skládá z několika dalších areálů. V areálu Kobyla mají lyžaři k dispozici celkem pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 metrů, na které vede moderní čtyřsedačková lanovka. Dále zde naleznete snowpark s přírodními i umělými překážkami, malý vlek, lyžařskou školu s vlastním výukovým hřištěm a pohyblivým kobercem, půjčovnu lyží a snowboardů, tři rychlá občerstvení a dětský kolotoč. Areál Kobyla je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.

Pod vrcholem Churáňov leží také areál lanové dráhy Zadov – Churáňov se starší jednosedačkovou lanovkou, lyžaři mají možnost využít zde nejdelší a rozmanitější sjezdovky, červené i modré obtížnosti, o délce přes jeden kilometr. Dalším střediskem je rodinný areál u Horejšů, který je také zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Areál s výukovým hřištěm a 350 metrů dlouhým vlekem se nachází ve střední části Zadova a disponuje samostatnou lyžařskou školou i půjčovnou lyží.

Pod správou SC Lyžařský areál Zadov je také areál na Nových Hutích, od Zadova vzdálený asi 4km. Nabízí pět sjezdových tratí lehké - modré obtížnosti, které dopravně obsluhuje pět lyžařských vleků, a dvě rychlá občerstvení. Sjezdové tratě jsou dlouhé od 200 metrů až po jeden kilometr.

Milovníci běžek si mohou projet přes 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras, které navazují na další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov, odkud vedou trasy směrem na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Popelnou, Stachy, Pláně a Nové Hutě. Náročnější lyžaři mohou trénovat na Churáňově na závodních tratích.

V celém areálu Zadov je přes 600 parkovacích míst pro automobily, která jsou zdarma a většinou v těsné blízkosti sjezdovek. Všechny skipasy zakoupené na LD Kobyla platí i ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda. Celý areál Zadov obsluhuje místní skibus, který zajíždí i do Nových Hutí a okolních obcí, a je v provozu ZDARMA. Denně mohou lidé navštívit také unikátní rozhlednu zbudovanou z bývalého skokanského můstku s výhledem do vnitrozemí Čech. Ubytovací kapacita je tady v areálu Zadova a v nejbližším okolí okolo dvou tisíc lůžek.

Fotogalerie