Jsme televize vašeho kraje

Viktoriáni spouští ve spolupráci s Plzní novou mobilní aplikaci pro fanoušky klubu

Plzeň, publikováno 28.02.2019, autor: Richard Beneš

Nová fotbalová mobilní aplikace nejen pro fanoušky FC Viktoria Plzeň začne fungovat už v pátek 1. března. Připravilo ji město Plzeň ve spolupráci s fotbalovým klubem. Nabídne řadu užitečných funkcí a informací. Lidé v ní naleznou například nejčerstvější aktuality z klubu, informace o hráčích, zápasech, statistiky, propojení s Plzeňskou vstupenkou nebo navigaci na stadionu. Vývoj aplikace je součástí městského konceptu Smart City Plzeň, který má za úkol přinášet Plzeňanům chytrá řešení pro pohodlnější život.

Město dlouhodobě investuje do plzeňských sportovišť a kvality jejich zázemí. Po velké rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech, jenž je nyní jedním z nejmodernějších v zemi, jsme pokračovali dál a zaměřili se na moderní technologie. Instalovali jsme tam veřejnou wifi síť, na niž je možné se zdarma připojit. Novou mobilní aplikací, jež na spuštění wifi navazuje, chceme fanouškům nabídnout další službu, díky které si návštěvu sportoviště maximálně užijí,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa (ODS).

První část aplikace nazvané FC Viktoria Plzeň se zabývá informacemi a děním z plzeňského fotbalového klubu, nabízí i přehled nových příspěvků na klubových sociálních sítích. V další části se mohou fanoušci podívat na odehrané i nadcházející zápasy, statistiky, mohou si zobrazit online komentář k aktuálnímu utkání, nechybí ani údaje o sestavě, hráčích včetně fotografií nebo tabulka soutěže.

Určitě bych rád upozornil i na navigační sekci aplikace, v níž je k dispozici mapa stadionu. Navigace pomůže návštěvníkům s nasměrováním do jednotlivých sektorů, stejně tak ukáže cestu k nejbližším toaletám nebo stánkům s občerstvením, přičemž je možné si prohlédnout i nabídku jednotlivých prodejců,“ uvedl Vlastimil Gola (ANO), radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Aplikace nabízí také možnost propojení s Plzeňskou vstupenkou. „Lidé si mohou skrze ni nakoupit jednotlivé vstupenky, nebo do aplikace přiřadit svou permanentku. Při vstupu na stadion jim postačí pouze mobilní telefon, speciálně přizpůsobené turnikety s rozšířenou čtecí částí identifikují permanentku přes aplikaci. Aplikace neběží v offline režimu vzhledem k požadavku zobrazovat vždy aktuální data a novinky. Část funkcionality je navázána právě na chytrou wifi síť a bez připojení není k dispozici, jde například o některé z funkcí navigační sekce,“ vysvětlil Roman Zarzycký (ANO), první náměstek primátora, jenž má ve své gesci sport.

Moderní, kvalitní aplikace je dnes nezbytností. Inspiraci jsme hledali u velkých klubů v zahraničí i našich fanoušků a jsme velmi rádi, že se ve spolupráci s městem Plzeň podařilo připravit pro lidi skvělou možnost, jak být neustále ve spojení se svým klubem. Aplikaci mohou fanoušci využívat jak v Doosan Areně, kde je řada bonusových funkcí, tak i mimo ni,“ uvedl za klub generální manažer Adolf Šádek. „Aplikace je dalším krokem ke zkvalitnění komfortu pro naše fanoušky. Tento proces je pro nás velmi důležitý, a i do budoucna připravujeme další vylepšení,“ dodal.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) může najít ještě další využití. „Vlastníme všechny zdrojové kódy, takže by podobná aplikace mohla vzniknout třeba i pro hokejové fanoušky. Odborníci budou aplikaci v provozu sledovat, dál optimalizovat a přizpůsobovat uživateli,“ dodal Pavel Šindelář. Aplikace je přizpůsobena pro mobilní telefony a tablety. Je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android i iOS. Ke stažení je přes standardní story Google a Apple.

Fotogalerie

Nová aplikace bude funkční od 1. března