Jsme televize vašeho kraje

Chatová ulice v Radobyčicích už brzy přestane být neosvětlenou prašnou cestou

Plzeň, publikováno 02.04.2019, autor: Richard Beneš

Chatová ulice v Radobyčicích už brzy přestane být prašnou cestou | Autor: MO Plzeň 3

Celkovou rekonstrukci Chatové ulice v Radobyčicích zahájil plzeňský centrální obvod. Komunikace patří k těm, jejichž stav je dlouhodobě nevyhovující. Je prašná a rovněž bez vymezení dopravního režimu. Od pondělí se na místě už pracuje.

„Účelem rekonstrukce je odstranění dopravních závad na komunikaci, vymezení dopravního režimu na komunikaci, provedení nového odvodnění a veřejného osvětlení. Komunikace zajišťuje dopravní obsluhu přilehlé zástavby rodinných a rekreačních domů,“ přibližuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Navrženou úpravou dojde ke zvýšení bezpečnosti dopravy a zlepšení životního prostředí. Předpokládané investiční náklady jsou necelých 10 milionů korun,“ dodává Baloun.

Stavba se bude provádět za úplné uzávěrky ulice a to po úsecích. Rekonstrukce by měla trvat zhruba tři měsíce. „Jsem velmi rád, že se Chatová ulice dočkala své úpravy. Stávající prašná komunikace, která je ve velmi špatném stavu s nezpevněným povrchem bez chodníků, bude upravena a získá charakter městské komunikace – obytné zóny. Zároveň budou upraveny i plochy zeleně,“ říká David Procházka (ANO), starosta plzeňského centrálního obvodu.

Fotogalerie

Chatová ulice v Radobyčicích už brzy přestane být prašnou cestou | Autor: MO Plzeň 3